Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Porozumienie RENK i HSW

Przemysł zbrojeniowy, Transakcje, 16 listopada 2023

Grupa kapitałowa RENK i jej spółka zależna RENK America podpisały z Hutą Stalowa Wola list intencyjny dotyczący dwustronnej współpracy w zakresie gąsienicowych wozów bojowych. RENK na bazie strategicznej współpracy ma odpowiadać za dostarczenie systemów mobilności dla produktów oferowanych przez HSW.

Nawiązana współpraca ma być z czasem rozszerzana o produkcję i badania produkcji w Polsce / Zdjęcie: HSW

W oficjalnych komunikatach nie sprecyzowano o jakie wyposażenie może chodzić i na jakie pojazdy może trafić. RENK ma dostarczać niezawodne i sprawdzone w boju technologie i zespoły napędowe. Z czasem współpraca ma być rozszerzana o produkcję i badania produkcji w Polsce. Ma to być realizowane w HSW lub w wybranych jej oddziałach.

RENK oferuje szereg układów przeniesienia napędu dla czołgów podstawowych, armatohaubic samobieżnych, bwp i innych pojazdów gąsienicowych używanych na całym świecie (przekładnie ESM350 są używane na czołgach PT-91M). W swojej ofercie ma również silniki wysokoprężne rodziny AVDS-1790 o mocy od 700 KM do 1500 KM. Są one stosowane w czołgach rodziny M60, wzt M88 i są oferowane jako alternatywny napęd dla armatohaubic K9 i innych typów pojazdów. Nie można wykluczać, że układy napędowe RENK będą brane przez HSW pod uwagę w przypadku bwp Borsuk, armatohaubic Krab i w programie nowego ciężkiego bwp (Renk domaga się wsparcia rządu, 2023-07-06, Przekładnie Renk dla polskich K2, 2022-10-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2023 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.