Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Polscy piloci latają na Apache

Lotnictwo wojskowe, Ćwiczenia, 20 listopada 2023

Szef MON i Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowały o pierwszych lotach szkoleniowych wykonanych na śmigłowcach uderzeniowych AH-64E Apache przez polskich pilotów. Szkolenie odbywa się w Fort Novosel w USA i ma przygotować polskich lotników do lotów na planowanych do zamówienia wiropłatach.

Na szkolenie do USA skierowano pilotów z 1. Brygady LWL w Inowrocławiu / Zdjęcie: US Army

Na szkolenie do USA skierowano pilotów z 1. Brygady Lotnictwa Wojsk Lądowych w Inowrocławiu. Przed lotami przeszli oni intensywne szkolenie teoretyczne i symulatorowe, w tym sprawdzenie śmigłowca przed i po locie, manewrowanie, loty po kręgu, starty z ograniczoną mocą startową i lądowania sposobem samolotowym.

Szkolenie rozpoczęło się pomimo braku podpisania umowy na dostawy nowych wiropłatów dla Wojska Polskiego. Wciąż urzędujące kierownictwo resortu obrony podtrzymuje chęć zakupu pełnej puli 96 AH-64E, na jakie Polska uzyskała zgodę Departamentu Stanu. Przed dotarciem pierwszych docelowych maszyn do naszego kraju – o ile dojdzie do zamówienia – US Army wypożyczy Polsce 8 śmigłowców, które będą pozwalały szkolić personel SZ RP (Pierwsze Apache do Inowrocławia, 2023-10-12).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.