Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Niemiecko-izraelska walka elektroniczna

Walka elektroniczna, Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 30 listopada 2023

Hensoldt i Rafael zamierzają zaoferować niemieckiej marynarce wojennej okrętowy system walki elektronicznej opracowany w ramach nawiązanej właśnie niemiecko-izraelskiej współpracy. System ma się opierać na produktach już oferowanych przez oba przedsiębiorstwa.

Jednym z produktów, które zostaną wykorzystane w rozwijaniu systemu walki elektronicznej dla niemieckich okrętów, będzie system samoobrony z celami pozornymi C-GEM / Zdjęcie:  Rafael

Zgodnie z oficjalnym komunikatem Hensold zamierza wykorzystać własne doświadczenia z lądowymi i powietrznymi systemami walki elektronicznej. Niemieckie przedsiębiorstwo jako bazę zastosuje system Kalaetron Attack do emitowania zakłóceń przeciwko stacjom radiolokacyjnym obrony powietrznej i uzbrojeniu naprowadzanemu radarowo. Z kolei Rafael zamierza opracować nowe wyposażenie na bazie już oferowanego systemu zakłócającego Digital Shark i systemu samoobrony z celami pozornymi C-GEM (Kalaetron Attack po testach, 2023-02-13, Cele pozorne C-GEM na AOC 2022, 2022-05-10).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.