Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próby drugiego stopnia napędu Sentinela

Przemysł zbrojeniowy, Broń nuklearna, 17 stycznia 2024

Northrop Grumman przeprowadził udane testy statyczne napędu drugiego stopnia dla rozwijanego międzykontynentalnego pocisku balistycznego Sentinel. Jak poinformował wczoraj, 16 stycznia 2024, koncern, próby silnika rakietowego na paliwo stałe odbyły się w w US Air Force Arnold Engineering Developement Complex.

Pociski Sentinel mają stanowić element amerykańskiej triady nuklearnej do 2075/ Ilustracja: Northrop Grumman

Przedsięwzięcie zrealizowano w komorze próżniowej odwzorowującej realne warunki jakie mogą być napotkane przez pocisk w czasie lotu na dużej wysokości w przestrzeni kosmicznej. Odbyło się to na podstawie kontraktu na usługi inżynierskie, produkcję i rozwój Sentinela. Teraz zebrane w czasie próby dane zostaną przeanalizowane by ocenić, czy silnik spełnia przyjęte w wirtualnym projekcie założenia. Jest to niezbędny element w osiągnięciu dojrzałości projektu i ograniczania ryzyka. Northrop Grumman może teraz rozpocząć serię prób kwalifikacyjnych obu stopni pocisku.

Koncern odpowiada za projekt i produkcję 2 z 3 przewidzianych stopni Sentinela. W marcu 2023 w Promotory przeprowadzono już próbę pierwszego stopnia.

W przyszłości pociski Sentinel zastąpią eksploatowane od 1970 pociski LGM-30G Minuteman III. Mają stanowić element amerykańskiej triady nuklearnej do 2075 (Kontrakt na pojazd powrotny Sentinela dla LM, 2023-11-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.