Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Strzelanie AMPV C-UAS

Przemysł zbrojeniowy, Obrona powietrzna, 26 stycznia 2024

BAE Systems przeprowadziło udane strzelania systemu zwalczania bezzałogowców zamontowanego na transporterze opancerzonym AMPV. Prototypowy system nazwany AMPV C-UAS przetestowano na poligonie Big Sandy w Arizonie, realizując wiele różnych scenariuszy.

Podstawowym elementem AMPV C-UAS jest system wieżowy RIwP znany z systemów M-SHORAD na kto Stryker / Zdjęcie: BAE Systems

AMPV C-UAS udowodnił zdolność do wykrywania, śledzenia, identyfikacji i zwalczania lub neutralizacji stacjonarnych i poruszających się celów powietrznych i lądowych. Strzelania wykonano z 30-mm armaty automatycznej XM914 z amunicją z zapalnikiem zbliżeniowym.

Po raz pierwszy prototyp AMPV C-UAS został zaprezentowany podczas październikowej konferencji Association of the United States Army’s Warfighter 2024 (AUSA 2024). Przygotowanie prototypu trwało nieco ponad rok a tak szybkie tempo prac było możliwe dzięki udanej współpracy BAE Systems z dostawcą systemu wieżowego Moog. Istotnym ułatwieniem była także nowa wymienna płyta stropu kadłuba ExMEP ułatwiająca szybką integrację różnego wyposażenia na AMPV (AMPV do zwalczania bsl, 2023-10-10).

Zasadniczym elementem prototypowego systemu jest system wieżowy RIwP znany z systemów M-SHORAD na kto Strker DVH A1. Jest ona zintegrowana z radarem dookolnym Multi-Mission Hemispheric Radars (MHR) od Leonardo DRS, systemami dowodzenia i kierowania i armatą XM914. Wieża jest modułowa i można konfigurować jej wyposażenie stosując różne sensory i efektory. Można na niej zamontować szeroką gamę broni lufowej (od 7,62-mm km po armaty automatyczne), wyrzutnie ppzr, ppk, npr i innego uzbrojenia.

AMPV C-UAS może stanowić cenne uzupełnienie rodziny transporterów AMPV wdrażanych do US Army jako następca leciwych M113. Pojazd jest odpowiedzią na rosnące zagrożenie ze strony bsl i może osłaniać i towarzyszyć pododdziałom US Army (Pierwsze dostawy AMPV zrealizowane, 2023-03-16).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.