Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Porozumienia MBDA z greckim przemysłem

Przemysł zbrojeniowy, 07 lutego 2024

Przedstawiciel MBDA podpisał w Grecji wczoraj, 6 lutego 2024, z miejscowymi przedsiębiorstwami Miltech i Altus dwa porozumienia (MoU) w ramach inicjatywy R&D Booster. Jest to efekt umowy o partnerstwie strategicznym między Francją a Grecją, podpisanej w 2021. Porozumienia mają na celu rozwój długoterminowej współpracy zbrojeniowej w Europie.

/ Zdjęcie: MBDA

MBDA wspólnie z Miltech i Altus będzie opracowywać systemy bazujące na pocisku przeciwpancernym Akeron MP. Początkowo kooperacja z Miltech dotyczyć będzie opracowania wyrzutni Akeron MP, którą MBDA oferuje klientom do montażu na lekkich wieżach bezzałogowych wyposażonych w armaty małego kalibru (1600 pocisków rakietowych dla Francji, 2024-02-03, MBDA i Saab zacieśnią współpracę, 2024-02-01).

Natomiast łącząc siły z Altus MBDA zamierza opracować pewną gamę taktycznych bezzałogowych statków latających uzbrajanych w pociski Akeron MP. Współpraca rozpocznie się od sprawdzenia możliwości przenoszenia Akeron MP przez bezzałogowiec Atlas 8 Heavy Lifter.

Oba projekty uzupełniają istniejące inicjatywy współpracy w obszarach produkcji, usług oraz badań i rozwoju. Celem wszystkich projektów i kontraktów jest wzmocnienie powiązań między MBDA a greckim sektorem zbrojeniowym.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.