Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Współpraca Lotniska Chopina z Falck

Infrastruktura, Lotnictwo cywilne, 09 lutego 2024

Lotnisko Chopina w Warszawie nawiązało współpracę z Falck Medycyna, dostawcą usług transportu medycznego. W ramach umowy partner wydzierżawił stołecznemu portowi karetkę, która stanowić będzie dodatkowe wsparcie dla Zespołu Lotniskowej Służby Medycznej.

/ Zdjęcie: Lotnisko Chopina – J. Bałaban

Do tej pory Zespół Ratownictwa Medycznego Lotniska Chopina korzystał z dwóch karetek o zabudowie kontenerowej. Oba pojazdy zostały dostosowane do pracy na terenie portu lotniczego – m.in. w zakresie wyposażenia i oznakowania.

Współpraca z Falck Medycyna umożliwia testowanie w warunkach operacyjnych nowego rodzaju nadwozia, o zwartej zabudowie (na zdjęciu). Dzięki pozyskaniu nowego pojazdu, zwiększą się możliwości operacyjne lotniskowych załóg medycznych, a tym samym jeszcze bardziej poprawi bezpieczeństwo pasażerów.

Współpraca nawiązana została na okres 6 miesięcy. Lotnisko Chopina przewiduje, że po tym czasie może zostać przedłużona lub nawet rozszerzona o dodatkowe usługi.

Stołeczny port posiada własny zespół medyczny, który tworzą dyżurujący w sposób ciągły lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni. W terminalu portu znajdują się dwa ambulatoria, dostosowane do specyfiki działania na międzynarodowym lotnisku. W terminalu znajduje się również 38 urządzeń AED – automatycznych defibrylatorów.

Tylko w ubiegłym roku Zespół Lotniskowego Ratownictwa Medycznego Lotniska Chopina interweniował blisko 4500 razy (Prawie 18,5 mln pasażerów na Lotnisku Chopina, 2024-01-17).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.