Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Elbit zaprezentował Hermes 650 Spark

Bezzałogowce, Przemysł zbrojeniowy, 25 lutego 2024

Elbit Systems zaprezentował kolejny bsl rodziny Hermes – 650 Spark. To taktyczny bezzałogowiec wielozadaniowy przeznaczony przede wszystkim do realizowania zadań rozpoznawczych. Może przenosić ładunki o większej masie na większą odległość i utrzymywać się w powietrzu dłużej niż poprzednie wersje.

Bsl Elbit Hermes 650 Spark w locie / Zdjęcie: Elbit Systems

Hermes 650 Spark ma być szczególnie tani w eksploatacji. Konstruktorzy położyli bowiem nacisk na ograniczenie tzw. kosztów życia. Bezzałogowiec jest całkowicie ucyfrowiony i operuje autonomicznie. Został zaprojektowany zgodnie z normą NATO STANAG 4671.

Dzięki dużej pojemności przestrzeni ładunkowej Hermes 650 Spark umożliwia konfigurowanie różnych zestawów wyposażenia użytkowego. Odbywa się to bez uszczerbku dla długotrwałości lotu. Wyposażenie może być zestawiane dla potrzeb wojskowych, służb wewnętrznych i cywilnych.

Maksymalna masa startowa nowego bsl wynosi 260 kg. Hermes 650 Spark może przenosić ładunki o masie do 120 kg przy pełnych zbiornikach paliwa. Ładunki mieszczą się w ośmiu modułowych przestrzeniach w kadłubie i na sześciu punktach pod skrzydłami.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.