Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Bułgaria rezygnuje z Panther

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 31 marca 2010
Wczoraj bułgarski minister obrony, Anju Angelow poinformował, że jego rząd zamierza zrezygnować z zakupu morskich śmigłowców Eurocopter AS 565MB Panther.</span>Francuski SA 365F, podstawowy model morskiej odmiany Panthery, z którego wywodzi się eksportowa wersja, oferowana Bułgarii. Maszyny tego typu wykorzystywane są przez kilka państw, w tym lotnictwo marynarek wojennych Meksyku, Tajwanu, Izraela, Arabii Saudyjskiej i ZEA / Zdjęcie: Marine Nationale

Bułgarzy zamówili 12 lądowych Cougarów i 6 morskich Panther w 2005, w umowie o wartości 358 mln Euro. Do tej pory Eurocopter dostarczył 11 egz. tych pierwszych śmigłowców.

Wczoraj bułgarski minister obrony, Anju Angelow oświadczył, że jego kraj zamierza zrezygnować z zakupu śmigłowców morskich. Powodem jest konieczność zmniejszenia wydatków kierowanego przez niego resortu.

Bułgarzy zamierzają negocjować w tej sprawie z producentem, deklarując wolę osiągnięcia porozumienia, które będzie satysfakcjonować obie strony. Dają jednak wyraźnie do zrozumienia, że decyzja jest nieodwołalna, wspominając o możliwości zerwania kontraktu.

Władze w Sofii chcą jednocześnie, by wpłacone już zaliczki na poczet zakupu AS 565MB, zostały wykorzystane do spłacenia należności za dostarczone już, dwukrotnie większe AS 532 Cougar. W praktyce powinno to pozwolić na rezygnację z kolejnych przelewów na konta Eurocoptera.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.