Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Budowa w Mirosławcu

Lotnictwo wojskowe, Infrastruktura, 04 marca 2024

Zgodnie z komunikatem 17. Terenowego Oddziału Lotniskowego w 12. Bazie Bezzałogowych Statków Powietrznych w Mirosławcu trwa budowa Wielofunkcyjnego portu lotniczego. Budowana jest także strażnica wojskowej straży pożarnej. Prace trwają od połowy 2023, realizuje je spółka WARBUD a nadzór inwestorski prowadzi spółka B-Act.

Celem inwestycji jest zwiększenie zdolności operacyjnych bazy i podniesienie jakości pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo operacji lotniczych w 12. BBSP / Zdjęcie: 17. Terenowy Oddział Lotniskowy

Na terenie 12. Bazy powstanie 6-kondygnacyjna wieża portu lotniczego wraz z Wojskową Strażą Pożarną i wielostanowiskowymi garażami dla Grupy Ratownictwa Lotniskowego i Wojskowej Straży Pożarnej. Zakres inwestycji obejmuje także zagospodarowanie terenu wokół portu lotniczego. Dla potrzeb funkcjonalno-technicznych budynku zaplanowano budowę i przebudowę placów manewrowych, parkingów i dróg komunikacyjnych, budowę placu do ćwiczeń na potrzeby Wojskowej Straży Pożarnej, a także wyposażenie budynku w sprzęt kwaterunkowy i specjalistyczny.

Budowa ma przebiegać zgodnie z zakładanym harmonogramem. Oddanie obiektu do użytku powinno nastąpić pod koniec kwietnia 2026. Wartość inwestycji to ponad 80 mln PLN. Celem inwestycji jest zwiększenie zdolności operacyjnych bazy i podniesienie jakości pracy służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo operacji lotniczych w 12. Bazie (Trzeci zestaw TB2 odebrany, 2023-10-06).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.