Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Saab buduje fabrykę w Indiach

Przemysł zbrojeniowy, Infrastruktura, 05 marca 2024

Saab poinformował wczoraj, 4 marca 2024, o rozpoczęciu budowy zakładu produkcyjnego dla dział bezodrzutowych Carl Gustaf M4 w Indiach. Placówka, która będzie w pełni należeć do nowo utworzonej spółki Saab FFVO, powstanie w stanie Hariana na północy kraju, w rejonie miasta Jhajjar.

Media podają, że w fabryce Saaba w Indiach znajdzie zatrudnienie ok. 100 pracowników / Ilustracja: Saab

Jak podał starszy wiceprezes i szef Saab Dynamics Görgen Johansson będzie to pierwszy zakład produkujący działa Carl Gustaf M4 poza Szwecją. Fabryka ma zaspokajać przede wszystkim potrzeby sił zbrojnych Indii, a także prowadzić prace inżynierskie. Saab we współpracy z lokalnymi poddostawcami zamierza w ten sposób zrealizować założenia inicjatywy Make in India, zakładającej samodzielność przemysłową Indii.

Do Jhajjar trafią najnowsze technologii w zakresie optyki i produkcji zaawansowanych włókien węglowych, a także innych komponentów. Według doniesień mediów w zakładzie znajdzie zatrudnienie ok. 100 pracowników a jego uruchomienie jest spodziewane w przyszłym roku (Carl Gustaf M4 dla Polski, 2024-03-04, Fabryka Saaba w Indiach, 2023-11-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.