Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa małej amfibii

Lotnictwo cywilne, 02 kwietnia 2010

Wczoraj na rzece St.Clair w stanie Michigan rozbiła się lekka amfibia Mermaid. Jej 80-letni pilot zginął.

Do katastrofy doszło wczoraj przed 13:00 czasu lokalnego w rejonie kanału między wyspami Algonac i Harsens w Clay Township (ok. 50 km od Detroit). Mała amfibia leciała wzdłuż rzeki na południe. Według świadków spadła do wody pod ostrym kątem. Przyczyny katastrofy są na razie nieznane. Jednym ze świadków zdarzenia był 53-letni doker Ronald Mikolajczyk, który usiłował udzielić pomocy pilotowi. Ten jednak zginął na miejscu.

Rozbity wodnosamolot, jednosilnikowy górnopłat Czech Aircraft Works Mermaid, nr rej. N853CZ, nr ser. 06MM008, wyprodukowany w 2007, należał do Michigan Sport Aviation LLC z Grosse Pointe.

Samolot pilotował 80-letni Mike Carey z Grosse Pointe. Miał licencję pilota ponad 50 lat.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.