Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosja zakończyła dostawy S-300 do Chin

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 03 kwietnia 2010

Igor Aszurbeili dyrektor koncernu Ałmaz-Antiej poinformował wczoraj, że Rosja zakończyła dostawy do Chin 15 baterii najnowszej odmiany zestawów przeciwlotniczych S-300.

Według większości dostępnych informacji, Chiny dysponowały do niedawna jedynie zestawami S-300 PMU-1, importowanymi i wytwarzanymi na licencji (HQ-10 i HQ-18 o zwiększonym zasięgu). Wiadomo również, że Pekin został pierwszym, zagranicznym klientem na wersję PMU-2. Zakończenie niedawno dostawy były prawdopodobnie wypełnieniem tego zlecenia

Kontrakt na dostawy 15 baterii (czyli standardowo 60 czteroprowadnicowych wyrzutni) S-300 PMU-2 został podpisany w połowie ubiegłej dekady. Strony nie ujawniły jego wartości. Można jednak szacować, że Pekin musiał za nie zapłacić od 1,8 do 2,25 mld USD.

Liczbę baterii systemów S-300 w ChRL szacuje się na ponad 100. Część z nich znajduje się w rejonie Tajwanu, pozostałe chronią główne centra miejskie, z Pekinem na czele.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.