Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Ryanair otworzy centrum szkoleniowe w Krakowie

Infrastruktura, Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 28 marca 2024

Irlandzki przewoźnik Ryanair, zainaugurował dziś, 28 marca 2024, budowę Centrum Symulatorowo-Treningowego Grupy Ryanair w Krakowie. Właśnie wydano pozwolenie jego na budowę. Wartość inwestycji wynosi 130 mln euro.

/ Zdjęcie: Ryanair

Towarzystwo dostarczy do placówki m. in. 10 symulatorów lotu (8 kompleksowych i 2 stacjonarne) samolotów Boeing 737 (w tym modelu 8200 Gamechanger), które posłużą do szkolenia dziennie do 500 pilotów, członków załóg pokładowych i mechaników. W centrum znajdzie zatrudnienie ponad 150 osób. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, pierwsze szkolenia ruszą w drugiej połowie 2025.

Wybór Krakowa jako lokalizacji projektu to efekt wieloletniej współpracy z miastem Kraków, województwem małopolskim oraz Międzynarodowym Portem Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków-Balice – największą bazą Ryanair w Europie Środkowo-Wschodniej (stacjonuje tu 11 samolotów).

W ciągu ostatnich dwóch dekad Ryanair stał się wiodącą linią lotniczą w Polsce. W naszym kraju stacjonują 42 samoloty irlandzkiego towarzystwa i zatrudnionych jest ponad 2500 osób. Utworzono także linie czarterowe Buzz. Ponadto Ryanair zainwestował w laboratoria teleinformatyczne i centrum obsługi technicznej we Wrocławiu (Ryanair inwestuje w Polsce , 2016-08-30).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.