Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Letnia siatka połączeń Lotniska Chopina

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 29 marca 2024

Weekend, kiedy zmieniamy czas z zimowego na letni jest jednocześnie momentem, kiedy w lotnictwie zmienia się rozkład lotów. Od 31 marca na Lotnisku Chopina wchodzi w życie letnia siatka połączeń, w której pojawią się nowości.

Łącznie w letniej siatce połączeń stołecznego Lotniska Chopina znalazły się 122 kierunki rozkładowe./ Zdjęcie: Lotnisko Chopina

Polskie Linie Lotnicze LOT od 4 czerwca połączą Polskę z Arabią Saudyjską. Rejsy do Rijadu będą odbywać się 3 razy w tygodniu we wtorki, czwartki, niedziele. Polski przewoźnik od 11 kwietnia, wraca również na trasę do Aten. Loty zaplanowane są codziennie.

3 maja wystartują rejsy tureckich linii SunExpress do Izmiru. Loty będą początkowo wykonywane 3 razy w tygodniu – we wtorki, środy i piątki. Od lipca częstotliwość lotów wzrasta do 6 razy w tygodniu (bez sobót). Linie SunExpress realizowały wcześniej na tej trasie rejsy czarterowe, które zostały zawieszone we wrześniu 2021 roku.

W czerwcu planowane jest również uruchomienie wyjątkowego połączenia – Ethiopian do Addis Abeby. Będzie to drugie połączenie rozkładowe, po Kairze, do Afryki. Rejsy mają odbywać się 4 razy w tygodniu, aczkolwiek przewoźnik  nie uruchomił jeszcze sprzedaży biletów.

Rośnie ruch na trasie Warszawa – Tel Awiw. W marcu br. połączenia wznowił Wizz Air, który dołączył do operujących ponownie na tym kierunku PLL LOT (od lutego) i El Al (od października 2023).

Na przełomie sezonów, 13 marca, uruchomione zostało także połączenie PLL LOT do stolicy Uzbekistanu – Taszkentu. Łącznie w letniej siatce połączeń stołecznego lotniska znalazły się 122 kierunki rozkładowe.

Ponadto, 31 marca do strefy Schengen w transporcie lotniczym wchodzą dwa nowe kraje – Bułgaria i Rumunia, co oznacza, że podróżując do tych państw nie będziemy już przechodzić kontroli paszportowej (Lutowe rekordy Lotniska Chopina, 2024-03-16, LOT wystartował do Taszkentu, 2024-03-14).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.