Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Składany kolimator CQS

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 06 kwietnia 2010

W ofercie niemieckiej HERA Arms w drugiej połowie 2010 pojawi się składany celownik kolimatorowy CQS. Ma być wykorzystywany jako zapasowe urządzenie celownicze w przypadku uszkodzenia celownika podstawowego.

</span>Miniaturowy celownik kolimatorowy HERA Arms CQS ze składaną soczewką. Po rozłożeniu soczewki, użytkownik ma dostęp do trzech przycisków: dwa oznaczone znakami + i - służą do regulacji jasności, trzeci (o) jest wyłącznikiem

Obecnie w niemieckiej HERA Arms dopracowywany jest składany celownik kolimatorowy CQS (Close Quarters Sight), w którym soczewka, na którą rzutowany jest znak celowniczy, jest składana. Dzięki temu całość ma niewielkie wymiary i może być mocowana współosiowo z innym, większym celownikiem optoelektroniczym (na przykład holograficznym EOTech HWS), służąc jako zapasowe urządzenie celownicze, w przypadku uszkodzenia głównego.

Hera Arms CQS może być również przydatnym dodatkiem dla wojskowych strzelców wyborowych, uzbrojonych w broń wyposażoną w celowniki optyczne o dużym powiększeniu. Według doniesień, bardzo często w Iraku i Afganistanie miała miejsce sytuacja, gdy przeciwnik pojawiał się nagle na dystansie kilkudziesięciu metrów. W takim przypadku zamocowanie na korpusie celownika dodatkowego, składanego kolimatora o niewielkich wymiarach i masie, może pozwolić na szybkie namierzenie celu i wyeliminowanie zagrożenia.

</span>Kolimator CQS złożony i rozłożony. Do otwarcia kolimatora służy zatrzask ulokowany po lewej stronie aluminiowego korpusu / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

Otwarcie celownika Hera Arms CQS następuje natychmiast po przesunięciu zatrzasku znajdującego się po lewej stronie korpusu. Kolimator mocowany jest na szynie montażowej standardu Picatinny (MIL-STD-1913, od maja 2009 jest to już NATO-wski STANAG 4694), jego korpus wykonano z wytrzymałego aluminium, poddanego twardemu anodowaniu. CQS zasilany jest z 3-V baterii litowych, w zestawie będzie sprzedawany z dwoma takimi bateriami, kluczem imbusowym oraz montażem do szyny uniwersalnej. Soczewka ma średnicę 35 mm, zaś znak celowniczy 4 MOA (120 mm na 100 metrach).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.