Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Polscy czołgiści na Sullivan Cup

Wojska lądowe, Ćwiczenia, 15 kwietnia 2024

Czołgiści 1. Warszawskiej Brygady Pancernej służący na czołgach M1A1FEP wezmą udział w prestiżowych, międzynarodowych zawodach czołgistów Sullivan Cup w USA. Poinformowała o tym w mediach społecznościowych 18. Dywizja Zmechanizowana.

Zawody Sullivan Cup odbędą się w dniach 29 kwietnia – 3 maja w Fort Moore / Zdjęcie: 18. Dywizja Zmechanizowana

Puchar Sullivana odbywa się co dwa lata. Zawody mają miejsce Fort Moore w stanie Georgia. Tegoroczna edycja odbywająca się w dniach 29 kwietnia – 3 maja. Zaangażuje ona wybrane zespoły z pododdziałów pancernych US Army, USMC i przez partnerów zagranicznych. Czołgiści będą mogli rywalizować demonstrując umiejętności manewrowania czołgami, realizując strzelania i obsługę pojazdu. Zwycięży zespół, który wykaże się najlepszymi umiejętnościami technicznymi i taktycznymi a także specjalistyczną wiedzą.

Zawody stanowią uhonorowanie gen. w st. spocz. Gordona R. Sullivana, zasłużonego dowódcy wojsk pancernych US Army. Służył on w armii przez ponad 36 lat, działając m.in. w Europie, Wietnamie i Republice Korei. Działalność wojskową zwieńczył na stanowisku 32. szefa sztabu US Army. Zdjął mundur w 31 lipca 1995 (Plutony Abramsów po certyfikacji, 2024-02-01, Czołgiści w Kanadzie, 2017-09-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.