Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

US Army testuje NEMO

Wojska lądowe, Ćwiczenia, 10 maja 2024

US Army prowadzi testy w ramach programu Modular Turreted Mortar System (MTMS), którego celem jest wdrożenie do armii modułów wieżowych z moździerzem. Obecnie testowany jest system NEMO kal. 120 mm, którym zainteresowanie Amerykanie wyrażali już wcześniej. Testy rozpoczęły się w styczniu br. i mają potrwać do lipca.

NEMO został na potrzeby US Army zintegrowany z transporterem AMPV / Zdjęcie: US Army

Próby fińskiego moździerza są prowadzone na poligonie Yuma Proving Ground w Arizonie. Obecna faza prób ma na celu sprawdzenie bezpieczeństwa obsługi NEMO, procedur i wykryciu ewentualnych problemów. Kwestie bezpieczeństwa dotyczą m.in. ocenę wpływu moździerza na słuch żołnierzy i ewentualne gromadzenie się spalin i gazów prochowych . Następnie ma on zostać zademonstrowany podczas konferencji Maneuver Warfighter Conference w Fort Moore we wrześniu br.

System NEMO został zintegrowany z transporterem opancerzonym AMPV. Dzięki wdrażaniu moździerzy wieżowych, US Army zamierza zwiększyć skuteczność wsparcia ogniowego pododdziałów i bezpieczeństwo załóg. Zainteresowanie Amerykanów budzi możliwość prowadzenia ognia w czasie jazdy, prowadzenie ognia bezpośredniego, a także tryb MRSI (Prototyp AMPV z NEMO, 2024-03-07).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.