Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsze strzelanie Challengera 3

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 15 maja 2024

Na poligonie Rheinmetalla w Niemczech przeprowadzono pierwsze strzelanie kwalifikacyjne prototypu zmodernizowanego na zlecenie British Army czołgu Challenger 3. Jak podaje odpowiedzialne za modernizację konsorcjum RBSL, strzelania odbywają się zgodnie ze standardami NATO dla 120-mm czołgowych armat gładkolufowych i amunicji.

Brytyjczycy zamierzają zbudować 8 prototypów Challengera 3, a następnie zmodernizować 140 wozów zgodnie z docelową konfiguracją / Zdjęcie: RBSL

Próby mają na celu zweryfikowanie celności armaty Rh120/L55A1CR3 zastosowanej w Challengerze 3. Strzelania prowadzone są do celów znajdujących się na różnych dystansach.

Pierwszy prototyp Challengera 3 zbudowany w zakładach w Telford został zaprezentowany przez RBSL w styczniu 2024. Następnie wóz przetransportowano do Niemiec, gdzie przechodzi obecnie próby. Łącznie Brytyjczycy zbudują 8 prototypów Challengera 3. Następnie zostanie uruchomiona seryjna modernizacja kolejnych 140 wozów. Cały program odbywa się we współpracy z DE&S (Nowy prototyp Challengera 3, 2024-04-19).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.