Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Cel pozorny nowej generacji

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Walka elektroniczna, 16 maja 2024

US Navy powierzyła BAE Systems zadanie opracowania dwuzakresowego lotniczego celu pozornego (Dual Band Decoy – DBD), działającego w częstotliwościach  radiowych (RF).

 W DBD będą początkowo wyposażane samoloty wielozadaniowe F/A-18E/F Super Hornet lotnictwa US Navy / Ilustracja: BAE Systems

W konstrukcji DBD wykorzystane zostaną wiedza i doświadczenie zdobyte przy budowie przez inżynierów BAE Systems sprawdzonego w walce celu pozornego AN/ALE-55 holowanego na kablu światłowodowym połączonym z układem walki radioelektronicznej zainstalowanym na pokładzie samolotu.

W DBD zastosowana będzie najnowsza technologia zakłócania radarów. DBD może zostać wypuszczony samodzielnie przez pilota lub w trybie automatycznym, w odpowiedzi na zagrożenie, zapewniając ochronę w przestrzeni gęsto chronionej przez obronę powietrzną przeciwnika.

DBD zawiera niestandardowe płytki drukowane, produkowane przez BAE Systems, zapewniające lepszą wydajność i większe możliwości przy zmniejszonych rozmiarze, masie i mocy. DBD stanowi integralną część całościowego, wielowarstwowego rozwiązania BAE Systems służącego do ochrony statków powietrznych, o nazwie Intrepid Shield.

Ma ono zagwarantować statkom powietrznym zdolność operowania w przestrzeni bardzo nasyconej nieprzyjacielskimi środkami rażenia, przy wykorzystaniu pełnego widma elektromagnetycznego do wykrywania, identyfikacji i przeciwdziałania zaawansowanym zagrożeniom.

Prace nad DBD będą prowadzone w najnowocześniejszych zakładach BAE Systems w Nashua, w stanie New Hampshire.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.