Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Wstępny przegląd Eurodrone

Bezzałogowce, Lotnictwo wojskowe, Przemysł lotniczy, 17 maja 2024

W programie Eurodrone, prowadzonym przez Airbus Defence and Space jako głównego wykonawcę, sfinalizowano wstępny przegląd projektu (PDR). W tym ważnym etapie uczestniczyły agencja OCCAR i przedstawiciele czterech krajów-klientów (Francji, Niemiec, Włoch i Hiszpanii) oraz inżynierowie trzech głównych podwykonawców: Airbus Defence and Space Spain, Dassault Aviation i Leonardo.

 / Ilustracja: Airbus Defence and Space

Sukces PDR świadczy o tym, że wstępny projekt bezzałogowca został udoskonalany, co utorowało drogę do opracowania projektu szczegółowego. Jest to wynik różnych przeprowadzonych ocen technicznych i ewaluacji, w tym testów modelu w tunelu aerodynamicznym w celu potwierdzenia konfiguracji aerodynamicznej Eurodrone, oceny ogólnej projektu pod kątem zapewnienia oczekiwanych zdolności operacyjnych oraz oceny w pełni reprezentatywnego cyfrowego bliźniaka.

Od samego początku program Eurodrone czerpie korzyści z obu metod projektowania – fizycznej i cyfrowej. Projektanci, wykorzystując już zdobytą wiedzę,przystępują do kolejnej fazy prac, których celem jest zaliczenie przeglądu najważniejszych elementów projektu. Ich finał będzie stanowić ostatni krok i zamknięcie fazy projektowania architektury systemu.

Wyposażony w innowacyjne, najnowsze technologie i zaprojektowany tak, aby stać się jednym z filarów każdego przyszłego systemu lotnictwa bojowego, Eurodron będzie niezbędną zdolnością ułatwiającą zapobieganie międzynarodowym konfliktom i zarządzanie kryzysami, szczególnie w przypadku zadań rozpoznawczych, obserwacyjnych, wykrywania oraz identyfikacji celów (ISTAR, ILA 2022: Uzbrojony Eurodrone, 2022-06-22).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.