Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Test nowej rakiety balistycznej KRLD

Nowe technologie, Ćwiczenia, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 maja 2024

Dziś, 18 maja 2024, KRLD ogłosiła, że przeprowadziła test nowej rakiety balistycznej z autonomicznym systemem nawigacji i naprowadzania na cel. Koreańska Centralna Agencja Informacyjna (KCNA) poinformowała, że podczas testu potwierdzono dokładność i niezawodność systemu. Nie ujawniono innych szczegółów, w tym liczby testowanych rakiet. Podano jedynie, że test obserwował bezpośrednio przywódca państwa, Kim Dzong Un. Uznał on strategiczną wartość nowego systemu i podziękował zespołom zajmującym się jego rozwojem za ich wkład w projekt.

Taktyczna rakieta balistyczna z nowym autonomicznym systemem nawigacji i naprowadzania na cel, skonstruowana w KRLD, startuje do lotu testowego / Zdjęcie: KCNA

Źródła wojskowe z sąsiedniej Republice Korei potwierdziły przeprowadzenie testu. Według nich wystrzelono kilka rakiet balistycznych krótkiego zasięgu. Wystartowały one z okolic Wonsan, miasta na wschodnim wybrzeżu Korei Północnej. Rakiety przeleciały około 300 km, zanim wpadły do Morza Wschodniego.

Nowy test wskazuje na kolejny postęp w technologii rakietowej Korei Północnej. Wcześniej uznawano, że zasięg jej taktycznej broni rakietowej wynosi ok. 100 km. Wyniki testu oznaczają, że nowe rakiety mogą atakować ważne obiekty wojskowe w Korei Południowej znacznie odległe od granicy.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.