Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zasobnik EW dla P-8A Poseidon

Transakcje, Nowe technologie, Przemysł zbrojeniowy, Lotnictwo wojskowe, 09 czerwca 2024

US Navy przyznała BAE Systems kontrakt na opracowanie i produkcję zasobników walki elektronicznej (EW) dla wielozadaniowego samolotu morskiego P-8A Poseidon. Jego wartość wynosi 95 mln USD. Zasobniki  mają zapewnić P-8A krytyczne zdolności obronne, zwiększając jego przeżywalność w trudnych warunkach.

Ilustracja: BAE Systems

Nowe zasobniki EW zaprojektowano do wykrywania i zwalczania różnorodnych zagrożeń, w tym pocisków rakietowych powietrze-powietrze i ziemia-powietrze. Mają znacząco poprawić ochronę P-8A Poseidon i jego załogi, umożliwiając bezpieczniejsze działanie w potencjalnie wrogiej przestrzeni powietrznej. Dzięki nim wzrośnie zasięg operacyjny samolotu, umożliwiając mu zapuszczanie się w obszary dotąd uważane za zbyt ryzykowne.

Zasobnik EW zaprojektowany przez BAE Systems charakteryzuje się elastyczną i otwartą architekturą, umożliwiającą przyszłe aktualizacje i integrację nowych możliwości wykrywania zagrożeń i przeciwdziałania. Zasobnik samoobrony dla P-8A jest integralną częścią systemu obronnego Intrepid Shield. Wykorzystuje on pełne widmo elektromagnetyczne do wykrywania i neutralizowania zaawansowanych zagrożeń, chroniąc zarówno statki powietrzne, jak i platformy naziemne.

Prace rozwojowe i produkcja zasobnika EW dla P-8A oraz jego komponentów mają odbywać się w zakładach BAE Systems w Nashua w stanie New Hampshire i Austin w Teksasie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.