Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Z Lublina na wakacje do Egiptu i na Kretę

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 10 czerwca 2024

6 czerwca 2024 zainaugurowano po raz pierwszy wakacyjne lotnicze połączenie z Lublina do Hurghady w Egipcie, a kilka dni wcześniej, 29 maja, pierwsi turyści polecieli do Heraklionu na Krecie.

Tegoroczny sezon wakacyjny zapowiada się na lubelskim lotnisku rekordowo zarówno względem liczby kierunków, jak i miejsc w samolotach / Zdjęcie: Zbigniew Wiechnik – port lotniczy Lublin

Wakacyjne loty z lubelskiego lotniska rozpoczęły się jednak w tym roku dużo wcześniej niż zwykle, gdyż już 28 kwietnia, rejsami do Antalyi, która cieszy się dużym powodzeniem wśród lubelskich turystów. Dlatego, w szczycie sezonu będzie można tam polecieć aż 5 razy w tygodniu, więcej niż podczas minionych wakacji.

10 czerwca 2024 mają rozpocząć się się loty z Lublina do Monastyru, przy czym o ile w ubiegłym roku samoloty do tej wypoczynkowej miejscowości w Tunezji latały z międzylądowaniami w Pyrzowicach, to w tym roku będą to już tylko loty bezpośrednie z i do portu lotniczego Lublin.

Łącznie, w tym sezonie letnim lubelski port lotniczy będzie obsługiwał 9 lotów wakacyjnych w tygodniu.

Z lubelskiego lotniska, tak jak już od kilku lat, będzie można też polecieć na urlop do innych popularnych miejscowości turystycznych na południu Europy: chorwackiego Splitu, Burgas w Bułgarii czy włoskiego Bergamo. Dużym powodzeniem cieszy się również połączenie nad polskie morze, do Gdańska (Letnie trasy z Gdańska, 2024-03-29).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.