Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Eurosatory 2024: zagraniczny debiut Borsuka

Przemysł zbrojeniowy, Imprezy branżowe, 18 czerwca 2024

Huta Stalowa Wola prezentuje na targach Eurosatory 2024 w Paryżu bwp Borsuk wyposażony w wieżę ZSSW-30. Jest to pierwsza prezentacja tego pojazdu poza granicami Polski. Wóz znajduje się na ekspozycji Polskiej Grupy Zbrojeniowej, wraz z innymi produkcjami Grupy.

Wszystkie cztery prototypy Borsuka przeszły niedawno kolejną fazę prób poligonowych / Zdjęcie: Dawid Kozdra

Jest to jeden z czterech prototypów Borsuków zbudowanych na zamówienie Wojska Polskiego. Jak podają przedstawiciele Huty, wszystkie 4 wozy przeszły niedawno testy poligonowe w środowisku systemowym w wykonaniu żołnierzy Wojska Polskiego. Próby po wprowadzeniu poprawek w konstrukcji wozu (na początku 2024 media informowały o problemach z przekładniami bocznymi) zakończyły się powodzeniem. HSW oczekuje na dalsze decyzje MON, w tym pierwszą umowę wykonawczą na dostawy sprzętu.

Zainteresowanie Borsukiem miało wyrazić kilka państw, dla których istotna jest zdolność pływania bwp (Pierwsze strzelania ZSSW-30 w służbie, 2024-01-26, Oddział Liugong przejęty przez HSW, 2023-10-04).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2025 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.