Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rekordowy czerwiec w Jasionce

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 05 lipca 2024

120 157 osób obsłużyło w czerwcu lotnisko w Jasionce. To drugi najwyższy wynik w historii i najlepszy szósty miesiąc; podrzeszowski port lotniczy odprawił o 15% więcej pasażerów niż rok temu w tym samym czasie.

/ Zdjęcie: Port lotniczy Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów – Łukasz Ożóg

To właśnie wakacyjne czartery wybrała w czerwcu największa liczba osób. W rankingu przewoźników kolejne miejsca zajmują LOT, Lufthansa i Wizz Air. Jeżeli chodzi o ulubione destynacje, to w czerwcu najchętniej wybierana była Antalia, a następnie Warszawa, Londyn i Monachium. W kierunkach regularnych kolejne miejsca zajęły Alicante, East Midlands i Bristol, a w czarterach – Heraklion, Rodos i Sharm el Sheikh (Z Jasionki na Majorkę, 2024-06-27).

W historii lotniska, które w poprzednim roku obsłużyło 1,02 mln pasażerów, najlepszy dotąd był sierpień 2023, gdy z usług portu skorzystało 121 752 osoby. Od początku tego roku lotnisko odprawiło już niemal 490 tys. osób.

W lipcu w kierunkach czarterowych dostępne są: Antalia, Bodrum, Izmir, Zakynthos, Kreta, Kefalonia, Rodos, Podgorica, Tivat, Tirana, Burgas, Sharm el Sheikh, Hurghada, Majorka i Enfidha, natomiast w połączeniach regularnych: Nowy Jork, Gdańsk i Warszawa (PLL LOT), Monachium (Lufthansa), Alicante, Zadar, Dublin, Manchester, East Midlands, Bristol, Londyn Stansted i Luton (Ryanair) oraz Rzym, a od września Mediolan (Wizz Air).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.