Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Lotniczy Dzień Otwarty Aeroklubu Krakowskiego

Imprezy branżowe, Lotnictwo cywilne, Historia, 10 września 2024

W Pobiedniku Wielkim 1 września 2024 odbył się Lotniczy Dzień Otwarty Aeroklubu Krakowskiego, połączony z Małopolskim Świętem Warzyw. W programie imprezy współorganizowanej przez Aeroklubu Krakowski i Gminę Igołomia-Wawrzeńczyce znalazły się m.in. loty widokowe szybowcowe i samolotowe, skoki ze spadochronem, statyczna wystawa samolotów i szybowców, do części z których można było wejść.

W programie Lotniczego Dnia Otwartego Aeroklubu Krakowskiego znalazły się m.in. loty widokowe, skoki ze spadochronem, statyczna wystawa samolotów i szybowców oraz oczywiście pokazy w locie / Zdjęcia: Marcin Sigmund

Nie zabrakło też wystawy sekcji modelarskiej Aeroklubu Krakowskiego, stref partnerskich, w tym stoisk 8. Krakowskiej Bazy Lotnictwa Transportowego, Muzeum Lotnictwa Polskiego i Centrum Edukacji Lotniczej z Balic, konkursów z nagrodami dla najmłodszych i wielu innych atrakcji. Zainteresowane dzieci mogły również wziąć udział w zorganizowanych przez Aeroklub Krakowski i przedsiębiorstwo Modelarz Firma Rodzinna otwartych warsztatach z budowy modeli szybowców PW-5 Smyk.
Zwieńczeniem imprezy były rozpoczęte o 18:00 godzinne pokazy lotnicze, podczas których można było oglądać zarówno historyczne, jak i współczesne samoloty, pokazy akrobacji solowej i grupowej, a także paralotnie z napędem.

Główny blok pokazów poprzedzony został efektownym występem pary odrzutowców TS-11 Iskra z Fundacji Biało-Czerwone Skrzydła, które w powietrzu zaprezentowali Jakub Kubicki i Łukasz Ziob oraz Piotr Maciejewski i Artur Kielak. Podczas głównej części pokazów w powietrzu można było zobaczyć replikę RWD-5R pilotowaną przez Zbigniewa Mroza, a także samolot PZL M26 Iskierka pilotowy przez Andrzeja Saratę i należącego do Muzeum Lotnictwa Polskiego Jaka-18 pilotowanego przez Janusza Misia, a także parę zabytkowych samolotów Piper L-4 pilotowanych przez Antoniego Nowaka i Szymona Tomaszewskiego, który prezentował należący do Muzeum Lotnictwa Polskiego egzemplarz noszący obecnie barwy izraelskie.

W programie nie zabrakło też pokazów akrobacji samolotowej w wykonaniu Mariusza Szarawary pilotującego samolot Extra 300SC i występującej na 3 samolotach Extra 330 grupy Firebirds, tworzonej przez Łukasza Świderskiego, Adama Labusa i Sebastiana Nowickiego.




Galeria



Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.