Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dymisja gen. Załęskiego

Lotnictwo wojskowe, 18 maja 2010

Pełniący obowiązki dowódca Sił Powietrznych RP, gen. dyw. Krzysztof Załęski podał się do dymisji. Ma to związek z obecną sytuacją lotnictwa wojskowego.

Zdjęcie: 3 Wrocławska Brygada Radiotechniczna

Generał pełnił swoje obowiązki od czasu tragicznej śmierci gen. Andrzeja Błasika w katastrofie prezydenckiego Tu-154M. Wcześniej, od 2007 zajmował stanowisko Szefa Sztabu - Zastępcy Dowódcy SP RP.

Informację o dymisji potwierdził ppłk. Robert Kupracz, rzecznik prasowy Dowództwa Sił Powietrznych.

Powody dymisji nie są na razie znane. Faktem jest jednak, że zbiegły się z bardzo ostrą krytyką sytuacji w lotnictwie wojskowym, w tym związaną z systemem szkolenia w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego i rezygnacją z wykorzystywania symulatorów lotów na Tu-154. Mimo zdecydowanej obrony dotychczasowych działań wojsk lotniczych, w tym przez ministra obrony, Bogdana Klicha, było to prawdopodobnie jednym z powodów rezygnacji..

Według nieoficjalnych informacji, nie będzie to jedyna dymisja w SP RP i całym MON, związana z katastrofą smoleńską.


Drukuj Góra