Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Promocyjne Patrioty w Morągu

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 maja 2010

W bazie w Morągu trwa wyładunek i montaż promocyjnej baterii antyrakiet Patriot. Oficjalne powitanie Amerykanów zorganizowane dla mediów planowane jest na 26 maja.

Około 120 żołnierzy amerykańskiego 5th Battalion 7th Air Defense Artillery Regiment (na zdjęciu - w czasie pobytu w Izraelu), stacjonujących na stałe Kaiserslautern w Niemczech, wyładowuje od rana sprzęt z 37 wagonów kolejowych. Amerykanie mają odbywać wspólne ćwiczenia z żołnierzami polskimi, promując systemy Patriot w Polsce. Rozładowywane przeciwrakiety nie są systemami bojowymi.

Patrioty w wersji ćwiczebnej mają stacjonować w Morągu do 2012. Później w tej bazie mają znaleźć się systemy bojowe. Warunki ich wykorzystania i koszty, które w związku z tym poniesie Polska, nie są znane. Strona polska przygotowała na swój koszt infrastrukturę dla baterii Patriot: bazę, magazyny, pomieszczenia techniczne i miejsca noclegowe. W każdej, trwającej miesiąc na kwartał rotacji, ma uczestniczyć 100-150 żołnierzy USA.

Reguły pobytu żołnierzy amerykańskich określa ratyfikowana przez Polskę na początku br. umowa o statusie Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych Ameryki na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej (tzw. umowa uzupełniająca SOFA - Supplemental Status of Forces Agreement). W poniedziałek, 17 maja przybyło do Morąga pierwszych 33 żołnierzy USA.

Oferta Patriotów to konkurencja wobec projektu Grupy Bumar - Tarcza Polski. Bumar współpracuje z przedsiębiorstwami europejskimi, w tym MBDA, które - w przeciwieństwie do USA - proponują szeroką współpracę gospodarczą (Tarcza dla Polski).


Drukuj Góra