Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

C295 dla Meksyku

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 02 czerwca 2010

Meksykańskie wojska lotnicze odebrały wczoraj pierwszy z 5 zamówionych samolotów transportowych EADS CASA C295M.

Zdjęcie: EADS

Samolot został wyposażony do misji transportowych, może być również wykorzystywany do przewozu rannych. Kolejna maszyna trafi do odbiorcy w ciągu najbliższych tygodni. Pozostałe - do końca bieżącego roku.

W meksykańskiej marynarce wojennej służą już, od 2009, dwa C295M, a także 7 egz. C212. Hiszpanie przekazali temu rodzajowi sił zbrojnych także parę morskich CN235 MPA. Obecnie, jeszcze na Półwyspie Iberyjskim, szkolą się na nich piloci i obsługa. Zostaną przetransportowane do Meksyku w ciągu najbliższych tygodni.


Drukuj Góra