Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zamrożone dostawy S-300 do Iranu

Strategia i polityka, 10 czerwca 2010

Przyjęte we wtorek sankcje Rady Bezpieczeństwa ONZ wobec Iranu, wykluczają dostawy ciężkiego uzbrojenia, w tym - prawdopodobnie - zestawów przeciwlotniczych S-300.

</span>S-300 w czasie ubiegłorocznej parady zwycięstwa / Zdjęcie: Kancelaria Prezydenta FR

Według doniesień agencyjnych, jeden z wysokich rangą przedstawicieli Federalnej Służby ds. Współpracy Wojskowo-Technicznej, nadzorującej eksport rosyjskiego uzbrojenia, stwierdził, że przyjęte sankcje rady Bezpieczeństwa ONZ wykluczają wykonanie umowy o dostawach systemów przeciwlotniczych S-300 do Iranu. Naturalnie(...) kontrakt zostanie zamrożony, powiedział informator.

Wypowiedź ta stoi w sprzeczności ze słowami Michaiła Margiełowa, przewodniczącego komisji spraw zagranicznych wyższej izby rosyjskiego parlamentu, który niedawno stwierdził, że Rosja dostarczy tę broń. Sankcje nie miały bowiem dotyczyć już podpisanych umów (zobacz: Rosja wywiąże się z umów z Iranem). Inni rosyjscy urzędnicy i politycy twierdzili również, że sankcje nie będą dotyczyły broni defensywnych, a taką bez wątpienia jest system przeciwlotniczy.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.