Dzisiaj, 16 marca 2025 o 13:50 czasu moskiewskiego (10:50 UTC) z platformy 35/1 Państwowego Kosmodromu Testowego Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej (Kosmodrom Plesieck) w obwodzie archangielskim wystartowała rakieta nośna Angara-1.2. Na jej pokładzie znajdowało się kilka satelitów wojskowych. MO FR nie ujawniło ich liczby, ani przeznaczenia.
Misja odbywała się pod kontrolą załogi bojowej wojsk kosmicznych Sił Lotniczo-Kosmicznych FR. Start odbył się w normalnym trybie. Satelity trafiły na zaplanowane orbity.
Poprzedni start rakiety nośnej z Plesiecka na zlecenie Ministerstwa Obrony FR odbył się 3 marca 2025. Rakieta nośna Sojuz-2.1b wyniosła wtedy na orbitę wokółziemską statek kosmiczny o nieujawnionym przeznaczeniu.. Ostatni start rakiety nośnej Angara-1.2 odbył się we wrześniu 2024 (Angara-1.2 z satelitami wojskowymi, 2024-09-19).
Angara-1.2 to dwustopniowa lekka rakieta nośna. Jej wysokość wynosi 42,7 m, masa startowa to 171 tys. kg. Rakieta może wynosić ładunki ważące do 3,5 ton na niską orbitę o wysokości około 200 km.