Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Zapowiedź HK121 i inne nowości H&K

Wojska lądowe, Przemysł zbrojeniowy, 16 czerwca 2010

Magazynek z przezroczystego tworzywa sztucznego standardu M16, gniazdo do takiego magazynka do G36 i zapowiedź 7,62-mm karabinu maszynowego HK121 to paryskie nowości Heckler & Koch.

</span>Karabinki automatyczne HK416D165RS prezentowane w Paryżu. Zwracają uwagę różne magazynki - w zawieszonym wyżej zastosowano prototyp magazynka z półprzezroczystego tworzywa sztucznego, w niższym standardowy, stalowy

Na Eurosatory 2010 niemiecki koncern H&K z Oberndorfu po raz pierwszy pokazał prototyp 30-nabojowego magazynka wykonanego z przezroczystego tworzywa sztucznego, pasujący do gniazda standardu M16. Przedstawiciele Heckler & Koch zaprezentowali również model gniazda magazynka do karabinka G36 (broń ma konstrukcję modułową, więc możliwe jest szybkie zastąpienie dotychczasowego gniazda nowym), umożliwiające zasilanie go z magazynków standardu M16. Zarówno nowy, plastikowy magazynek, jak i gniazdo do G36 będą dostępne na rynku w 2011.

</span>Porównanie magazynka stalowego (wyżej) do prototypu magazynka z tworzywa (niżej). Nowa konstrukcja, lżejsza o około 50 g od dotychczas wykorzystywanego magazynka, ma być próbą zmniejszenia masy HK416 i odpowiedzią H&K na panującą obecnie modę na magazynki plastikowe, rozpoczętą w USA przez Magpul

Niemcy ujawnili również, że obecnie kończą się prace badawczo-rozwojowe nad nowym karabinem maszynowym kal. 7,62 mm x 51 NATO, którego testy wojskowe powinny rozpocząć się pod koniec 2011, zaś na rynek powinien trafić w 2012. Nowa broń, o nazwie fabrycznej HK121, ma być uniwersalnym karabinem maszynowym, lżejszym od dotychczas wykorzystywanego przez Bundeswehrę MG3.

</span>Nowe gniazdo magazynka do karabinka G36, umożliwiające zasilanie go z magazynków standardu M16. W prezentowanej na Eurosatory wersji, dźwignia zwalniania magazynka jest ulokowana tylko po prawej stronie

Zdjęcia: Remigiusz Wilk


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.