Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Udana próba Prithvi II

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 18 czerwca 2010

Indie przeprowadziły kolejną udaną próbę rakiety balistycznej Prithvi II. Test był przede wszystkim treningiem dla jednostki wyposażonej w te rakiety.

Próbę przeprowadzono na poligonie w Chandipur (Integrated Test Range, ITR), ok. 15 km od wybrzeża Orissa. Rakieta Prithvi II została wystrzelona o 6:50 czasu lokalnego z mobilnej wyrzutni umieszczonej w kompleksie nr 3 ITR. Po trwającym 6 minut locie głowica trafiła w odległy o 350 km cel na morzu z dokładnością kliku metrów. Próbę przeprowadziła specjalna jednostka wojsk lądowych na zlecenie dowództwa sił strategicznych. Ostatnią fazę lotu rejestrowały urządzenia umieszczone na dwóch okrętach pływających w rejonie celu.

Prithvi to pierwsza z rakiet balistycznych opracowanych w ramach ambitnego indyjskiego programu Integrated Guided Missile Development Programme (IGMDP). Jest napędzana dwustopniowym silnikiem na paliwo ciekłe. Ma zasięg 350 km z głowicą bojową o masie ok. 500 kg. System sterowania umożliwia jej manewrowanie na trajektorii lotu, co utrudnia jej zwalczanie. Poprzednia próba Prithvi II miała miejsce 27 marca br


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.