Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rosyjski tytan dla Boeinga

Lotnictwo cywilne, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 23 czerwca 2010

W maju zakończyły się rozmowy o zwiększeniu dostaw rosyjskiego tytanu dla Boeinga. Kontrakt ma obowiązywać do 2015.

W czasie  wizyty w Kalifornii Dmitrij Miedwiediew otrzymał najnowsze  dzieło Apple'a - iPhone 4. Na zdjęciu - z gubernatorem tego stanu -  Arnoldem Schwarzeneggerem

Kontrakt wynegocjował największy światowy dostawca tytanu - powstała w 2005 rosyjska korporacja WSMPO - Awisma. Jej szef, Michaił Wojewodin poinformował, że w przyszłym roku dostawy tego kluczowego dla branży lotniczej metalu osiągną poziom sprzed kryzysu gospodarczego. Już w br. sprzedaż tytanu wzrośnie o 10-12% w stosunku do 2009. Obecna umowa między WSMPO - Awisma a Boeingiem obowiązuje do 2012. Nowy kontrakt ma przedłużyć tę umowę o 3 lata.

WSMPO - Awisma, spółka-córka koncernu Rostechnologie, to największy na świecie dostawca półfabrykatów tytanowych. Dostarcza też stopy aluminium oraz stale wytrzymałościowe i stopy na bazie niklu. Jego odbiorcami jest ponad 300 przedsiębiorstw z 48 państw, w tym Boeing, Airbus, SNECMA, General Electric, Rolls Royce i Pratt & Whitney.

Pierwotnie Wojewodin mówił o podpisaniu nowego kontraktu w lipcu. Dziś wiadomo, że umowa zostanie podpisana w czasie wizyty prezydenta FR Dmitrija Miedwiediewa w USA. Trzyletni kontrakt ma być wart 480 mln USD. WSMPO - Awisma dostarcza komponenty tytanowe do najnowszego samolotu pasażerskiego Boeinga - Dreamlinera.

W 2010 produkcja tytanu przez WSMPO - Awisma ma zostać zwiększona do 30 tys. ton z 26 tys. ton dostarczonych w ubiegłym roku.

Kontrakt dotyczący dostaw tytanu jest związany z zakupem dla Aerofłotu samolotów Boeing 737. Negocjuje go kompania Rostechnolgie. Pierwotnie 50 samolotów tego typu miała otrzymać Rosawia, ale zmiany kapitałowe spowodowały, że kontrakt będzie realizowany na rzecz największego rosyjskiego przewoźnika lotniczego. W sumie Rosja kupi w najbliższych latach 65 Boeingów 737.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.