Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Wodowanie kolejnego Talwara

Marynarka wojenna, Przemysł zbrojeniowy, 25 czerwca 2010

W stoczni Jantar w Kaliningradzie odbyła się uroczystość wodowania fregaty typu Talwar. INS Tarkash będzie 5. okrętem dla Indii, zbudowanym w technologii stealth.

</span></span>Fregaty typu Talwar, o wyporności 4000 t i długości 125 m, w istotny sposób wzmacniają potencjał marynarki wojennej tego kraju. Zostały uzbrojone m.in. w działo morskie kalibru 100 mm, pociski Klub i BrahMos, systemy przeciwlotnicze Kasztan i morską wersję Buka oraz Igieł. Okręty mają również wyrzutnie torped i wyrzutnię rakietową RBU-6000 do zwalczania okrętów podwodnych. Pokład lotniczy przystosowano do podejmowania jednego śmigłowca średniej wielkości, standardowo Ka-31 / Zdjęcie: M. Mazumdar

Pierwsze trzy okręty typu Talwar zostały przyjęto do służby w marynarce wojennej Indii w latach 2003-2004. 14 lipca 2006 podpisano kolejną umowę o dostawach trzech okrętów o wartości 1,6 mld USD.

Porozumienie zakładało, że Rosjanie przekażą odbiorcy dwie pierwsze jednostki w 2011 i ostatnią - rok później. Prace przebiegają zgodnie z planem. INS Teg został zwodowany w listopadzie ubiegłego roku. Ostatni, INS Trikand znajduje się w końcowym etapie budowy.

Ceremonia wodowania INS Tarkash odbyła się w środę, w stoczni Jantar w Kaliningradzie, gromadząc m.in. przedstawicieli dowództwa flot obu krajów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.