Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sanitarny Mustang

Lotnictwo cywilne, 02 sierpnia 2010

Przedstawiciele Cessny poinformowali, że w październiku powinna odbyć się pierwsza dostawa bardzo lekkiego odrzutowca Citation Mustang, w wersji transportu sanitarnego.

Wyposażenie i zabudowę wnętrza zapewniła Spectrum Aeromed, spółka, zajmując się w USA modernizacją samolotów i śmigłowców do wariantu medycznego. Do tej pory zrealizowała przebudowy kilkudziesięciu typów statków powietrznych, w tym kilku Cessny.

Spółka oczekuje obecnie na uzyskanie certyfikatu amerykańskich władz lotniczych, co powinno nastąpić w ciągu najbliższych tygodni. Zestaw podtrzymania życia i system ładunkowy oparto o rozwiązania popularnego modelu serii 2200.

Jednocześnie Cessna prowadzi intensywne prace nad modernizacją Citation Mustanga, najbardziej obecnie popularnego samolotu klasy VLJ, a więc odrzutowca o maksymalnej masie startowej do 4,5 t. Maszyna otrzymuje dodatkowe agregaty i wzmocnioną instalację elektryczną. Niewielkiej przebudowy wymaga również podłoga kabiny pasażerskiej.

Zdjęcia: Cessna Aircraft

Medyczny Citation Mustang już w październiku trafi do Jet Budget, spółki czarterowej z Karaibów. W ciągu ostatnich 3 lat Cessna dostarczyła ok. 350 samolotów tego typu. Większość z nich trafiła, jako samoloty dyspozycyjne, do odbiorców prywatnych lub przedsiębiorstw przewozowych typu taxi. Stworzenie wersji medycznej Mustanga otwiera nowy, choć niszowy rynek zbytu dla tych samolotów.


Drukuj Góra