Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Sikorsky podpisał kontrakt wart 7,4 mld USD

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 13 grudnia 2007

Należący do United Technologies koncern śmigłowcowy Sikorsky podpisał wczoraj z Pentagonem kontrakt na dostawę w ciągu pięciu lat 537 śmigłowców Black Hawk wartych 7,4 mld USD.

To siódmy kontrakt podpisany przez Sikorsky'ego z Pentagonem na dostawę Black Hawków. Zawiera opcję na dostawę dalszych 263 śmigłowców i części zamiennych do nich. Wraz z nią jest wart 11,6 mld USD.

Obecnie trwa produkcja niewielkiej liczby Black Hawków (Low Rate Initial Production, LRIP). Teraz rozpocznie się ich wytwarzanie w pełnej skali. Zamówione przez Pentagon śmigłowce mają być dostarczane w latach 2008-2012. Przeznaczone są dla US Army i Navy.

Black Hawki różnych wersji są dostarczane US Army od 29 lat (pierwotnie UH-60A, od 1989 UH-60L, obecnie UH-60M). Armia amerykańska eksploatuje obecnie ok. 1500 śmigłowców tego typu. Łącznie Black Hawki wylatały blisko 5 milionów godzin.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.