Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rekord X2

Przemysł zbrojeniowy, 16 września 2010

W czasie kolejnego lotu próbnego śmigłowiec z dodatkowym napędem Sikorsky X2 pobił nieoficjalny rekord świata prędkości lotu poziomego.

X2 podczas rekordowego lotu

Rekord został pobity w czasie wczorajszego lotu testowego, trwającego ponad godzinę, odbywającego się w ośrodku w West Palm Beach na Florydzie. Rekordowa prędkość X2, pilotowanego przez Kevina Bredenbecka, wyniosła ok. 250 węzłów, czyli ponad 460 km/h. Osiągnięcie ma charakter nieoficjalny, bo nie zostało zarejestrowane przez oficjalnych przedstawicieli FAI, a poza tym wątpliwości budzi, czy X2 powinien konkurować z klasycznymi śmigłowcami, pozbawionymi dodatkowego napędu śmigłowego.

Prezes Sikorsky Aircraft Jeffrey P. Pino gratuluje szefowi pilotów doświadczalnych Kevinowi Bredenbeckowi po zakończonym locie

X2 już wcześniej pobił rekord prędkości, równy 400,87 km/h (ok. 216 w), oficjalnie należący od 11 sierpnia 1986 do śmigłowca Westland Lynx 800. W lipcu br. poleciał z prędkością ok. 417 km/h (225 węzłów). Docelowo konstruktorzy przewidują, że X2 osiągnie prędkość 260 węzłów. Taka chwilowa prędkość została już, według przedstawicieli Sikorsky'ego, osiągnięta.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.