Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Katastrofa śmigłowca w Afganistanie

Strategia i polityka, 21 września 2010

Na południu Afganistanu rozbił się śmigłowiec NATO. W katastrofie zginęło 9 osób, kilka innych jest rannych.

Do katastrofy doszło dziś rano w prowincji Zabul. Według dostępnych informacji rozbicie śmigłowca nie było efektem działań bojowników afgańskich. NATO nie podało narodowości ofiar katastrofy, ale wiadomo, że w tym rejonie znajdują się kontyngenty amerykański i brytyjski. Nieoficjalnie podaje się, że śmigłowiec realizował misję specjalną z żołnierzami amerykańskiej jednostki specjalnej. Oficjalnie podano, że wśród rannych jest Afgańczyk i cywilny Amerykanin.

Prowincja Zabul graniczy od wschodu z prowincją Kandahar i Pakistanem. To pustynna, słabo zaludniona kraina z niskimi górami i małymi wioskami.

Po dzisiejszej katastrofie liczba żołnierzy sił międzynarodowych, którzy zginęli w tym roku w Afganistanie, wzrosła do 529. Według iCasualties.org w 2009 zginęło ich tam 521. Dotąd we wrześniu zginęło 39 żołnierzy ISAF, w tym 29 amerykańskich. Od początku interwencji w Afganistanie w 2001 zginęło 2097 żołnierzy sił koalicyjnych, w tym ok. 60% Amerykanów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.