Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Ponad 22 bln rubli na modernizację

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 23 września 2010

Wicepremier FR Siergiej Iwanow poinformował, że na modernizację uzbrojenia w najbliższym 10-leciu wydzielono z budżetu ponad 22 bln rubli.

Informację o nakładach na modernizację techniczną w latach 2011-2020 Siergiej Iwanow podał po posiedzeniu komisji ds. modernizacji. - Całkowita kwota zaplanowana w budżecie na zakupy nowego uzbrojenia mieści się w przedziale 22-22,5 bln rubli [równowartość ponad 700 mld USD, przyp. red.]. Z tego 19 bln rubli otrzyma ministerstwo obrony FR. Pozostała kwota zostanie podzielona na inne resorty siłowe, w tym ministerstwo spraw wewnętrznych. Kilka dni wcześniej o 19 bln rubli przeznaczonych na modernizację techniczną w najbliższym dziesięcioleciu mówił rosyjski minister obrony Anatolij Sierdiukow.

Według Iwanowa, co najmniej 20% z ponad 22 bln rubli ma zostać przeznaczone na prace badawczo-rozwojowe. Poszczególne resorty wskazały już obszary najbardziej potrzebnych kierunków rozwoju. Jednym z głównych programów rozwojowych jest budowa wielozadaniowego myśliwca nowej generacji PAK FA (T-50, na zdjęciu). Według prezydenta Władimira Putina na dokończenie programu potrzeba jeszcze 30 mld rubli.

Pierwotnie planowano przeznaczyć na modernizację techniczną armii ok. 13 bln rubli. Ministerstwo obrony oceniło jednak, że taka kwota wystarczy jedynie na wydatki związane z zakupami dla strategicznych sił jądrowych, lotnictwa wojskowego i obrony powietrznej. W połowie lipca wiceminister obrony Władimir Popowkin powiedział o planowanym zwiększeniu nakładów modernizacyjnych do 20 bln rubli. Ma to pozwolić na doprowadzenie w 2020 do sytuacji, w której 70-80% rosyjskiego uzbrojenia będzie odpowiadać wymaganiom współczesnego pola walki.

Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.