Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbiły się 2 chorwackie MiG-21

Lotnictwo wojskowe, 23 września 2010

Dziś po południu w czasie lotów treningowych rozbiły się dwa chorwackie myśliwce MiG-21. Obu pilotom udało się katapultować.

Do wypadku doszło o 12:40 czasu lokalnego nad poligonem Eugen Kvaternik niedaleko Slunj. MiGi-21 leciały na wysokości 5 km. Władze chorwackie nie podały, czy samoloty się zderzyły. Wiadomo jednak, że obu pilotom udało się katapultować, a jeden z nich w krótkim czasie został odnaleziony. Po kilku godzinach ratownicy lecący Mi-171 dotarli też do drugiego pilota. Obaj zostali przewiezieni do szpitala z lekkimi obrażeniami.

Poważniejsze obrażenia odniosła kobieta, która pracowała w polu. Uderzył ją w ramię odłamek jednego z rozbitych samolotów. Kobietę przewieziono do szpitala w Ogulin.

Wojska chorwackie miały do dziś 12 myśliwców MiG-21. Tylko 4 z nich nadawały się do latania. Teraz pozostały 2.


Drukuj Góra