Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.


Warning: DOMDocument::loadHTML() [domdocument.loadhtml]: Unexpected end tag : u in Entity, line: 1 in /library/Site/String.php on line 146

5,3 mld USD za Hornety i Growlery

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 29 września 2010

Przedstawiciele US Navy i Boeinga podpisali wczoraj oczekiwany od dłuższego czasu kontrakt na dostawy 124 samolotów F/A-18E/F Super Hornet i EA-18G Growler.

Do tej pory Boeing dostarczył lotnictwu marynarki wojennej 430 samolotów F/A-18E/F / Zdjęcie: Boeing

To kolejna, wieloletni umowa. Dotyczy 66 Super Hornetów i 58 Growlerów, za łączną kwotę 5,297 mld USD. Samoloty będą dostarczane w latach 2012-2015. Według oświadczenia producenta, forma zakupu pozwoli zaoszczędzić ok. 600 mln USD, w stosunku do klasycznych, jednorocznych umów.

Do tej pory pokładowe F/A-18E/F są dostarczane na mocy dwóch ramowych porozumień. Pierwsze z nich doprowadziło do dostawy w latach budżetowych 2000-2004 210 myśliwców. Kolejne, obowiązujące od 2005 do 2011, zawarto w odniesieniu do 257 Super Hornetów. Do tej pory Boeing przekazał wojsku ok. 430 maszyn tego typu. Growlery natomiast dostarczane są od 2008.

Wczorajsza umowa pozwoli na pełne wykonanie zamierzeń lotnictwa US Navy, które planuje zakup łącznie 515 myśliwców i 114 samolotów walki radioelektronicznej (zobacz również: Wieloletni zakup Super Hornetów).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.