Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Nowy klient na Saaba AEW&C

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 04 października 2010

Przedstawiciele Saaba poinformowali o podpisaniu umowy o sprzedaży samolotów wczesnego ostrzegania Saab 2000 z radarem Erieye.

Jeden z pakistańskich Saabów 2000 na wystawie Farnborought w 2008 / Zdjęcie: MilborneOne

Szwedzi - ze względu na życzenie odbiorcy - nie ujawnili, kto podpisał umowę. Wiadomo jedynie, że opiewa ona na 4,5 mld SEK (ok. 670 mln USD). Sugeruje to, że przedmiotem transakcji mogą być 3-4 samoloty z pakietem logistycznym i szkoleniowym (ubiegłoroczny kontrakt z Pakistanem, na dostawy 7 takich maszyn, opiewał na 8,5 mld SEK)

Zainteresowanie systemem, montowanym na różnych typach samolotów, wyrażały w najbliższej przeszłości m.in. kraje Zatoki Perskiej, Argentyna, Malezja i Kolumbia. Do tej pory otrzymały je wojska lotnicze Szwecji, Brazylii, Meksyku, Grecji i Pakistanu. Zamówiły go także Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Tajlandia.

Stacja radiolokacyjna Ericsson PS-890 Erieye ze skanowaniem elektronicznym zapewnia możliwość wykrywania celów powietrznych na dystansie do 450 km. Standardowy myśliwiec, podobnie jak okręt wojenny, może być wykryty z odległości ok. 330 km.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.