Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nowy klient na Saaba AEW&C

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, 04 października 2010

Przedstawiciele Saaba poinformowali o podpisaniu umowy o sprzedaży samolotów wczesnego ostrzegania Saab 2000 z radarem Erieye.

Jeden z pakistańskich Saabów 2000 na wystawie Farnborought w 2008 / Zdjęcie: MilborneOne

Szwedzi - ze względu na życzenie odbiorcy - nie ujawnili, kto podpisał umowę. Wiadomo jedynie, że opiewa ona na 4,5 mld SEK (ok. 670 mln USD). Sugeruje to, że przedmiotem transakcji mogą być 3-4 samoloty z pakietem logistycznym i szkoleniowym (ubiegłoroczny kontrakt z Pakistanem, na dostawy 7 takich maszyn, opiewał na 8,5 mld SEK)

Zainteresowanie systemem, montowanym na różnych typach samolotów, wyrażały w najbliższej przeszłości m.in. kraje Zatoki Perskiej, Argentyna, Malezja i Kolumbia. Do tej pory otrzymały je wojska lotnicze Szwecji, Brazylii, Meksyku, Grecji i Pakistanu. Zamówiły go także Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Tajlandia.

Stacja radiolokacyjna Ericsson PS-890 Erieye ze skanowaniem elektronicznym zapewnia możliwość wykrywania celów powietrznych na dystansie do 450 km. Standardowy myśliwiec, podobnie jak okręt wojenny, może być wykryty z odległości ok. 330 km.


Drukuj Góra