Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chińskie myśliwce w Turcji

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, 04 października 2010

Według tureckich mediów, chińskie samoloty bojowe uczestniczyły w tajnych manewrach Anatolian Eagle w prowincji Konya.

Według gazety Zama wydawanej w Ankarze, w czasie ćwiczeń Anatolian Eagle odbywały się symulowane walki chińskich myśliwców Su-27 i tureckich F-16. W poprzednich latach w podobnych ćwiczeniach, odbywających się nieprzerwanie od 2001, uczestniczyły samoloty krajów NATO, w tym USA, a także myśliwce izraelskie. Obecne stosunki Ankary z Tel Awiwem są jednak fatalne i Turcja zabroniła korzystania ze swej przestrzeni powietrznej przez izraelskie samoloty bojowe, także w wypadku ich samodzielnych ćwiczeń w dalekich operacjach lotniczych (wiązanych przez analityków z przygotowaniami do ataku na Iran). Do szczególnego zaognienia stosunków doszło po ataku izraelskich komandosów na statki wiozące 31 maja zaopatrzenie do Strefy Gazy, blokowanej od czasu, gdy władzę w niej przejął radykalny Hamas. Zginęło w nim 9 obywateli tureckich.

Wkrótce do Turcji ma przybyć premier ChRL, Wen Jiabao. Jego rozmowy mają dotyczyć m.in. współpracy wojskowej, także w zakresie zakupów i wspólnej produkcji uzbrojenia. Nieprzypadkowo chiński myśliwiec JF-17 lecący latem na wystawę w Farnborough lądował w Turcji dla uzupełnienia paliwa. Turecki przemysł zbrojeniowy chciałby uczestniczyć w produkcji jego wyposażenia i uzbrojenia. Z kolei chińskie pociski rakietowe można było zobaczyć 30 sierpnia w czasie obchodów Dnia Zwycięstwa w Ankarze.

Swoją przestrzeń powietrzną dla chińskich samolotów uczestniczących w manewrach w Turcji otworzył Iran.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.