Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Airbus sprzedaje 4 wytwórnie

Lotnictwo cywilne, Przemysł zbrojeniowy, 17 grudnia 2007

Europejski koncern Airbus zamierza sprzedać 4 z posiadanych zakładów amerykańskiej grupie Spirit AeroSystems Holdings.

Według Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung, szef Airbusa, Tim Enders poinformował, że w piątek może zapaść decyzja o sprzedaży czterech wytwórni należących do koncernu. Trzech w Niemczech, w Varel, Nordenham i Augsburg, oraz jednej w Filton w Wielkiej Brytanii. Na liście zakładów do sprzedania była też wytwórnia w Laupheim, ale po ostatecznej analizie wyłączono ją z transakcji.

Sprzedaż wytwórni jest częścią planu oszczędnościowego Airbusa - Power 8. Obejmuje on nie tylko zredukowanie liczby posiadanych przez koncern zakładów, ale i ograniczenie zatrudnienia o 10 tysięcy pracowników. Airbus chce dzięki temu wyjść z kłopotów spowodowanych problemami z przygotowaniem produkcji supergigantów A380 oraz znacznym osłabieniem kursu dolara wobec Euro.

Spirit AeroSystems Holdings jest poddostawcą zarówno Airbusa, jak i jego głównego rywala - Boeinga. W 2006 odkupił on od ówczesnego partnera EADS - BAE Systems, zakład produkcji skrzydeł Airbusów.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.