Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Jeden zabity, 8 rannych w Chinooku ISAF

Lotnictwo wojskowe, 12 października 2010

W śmigłowcu Chinook, który został ostrzelany dziś na wschodzie Afganistanu, zginęła jedna osoba, a 8 innych zostało rannych. Na pokładzie znajdowało się 26 osób.

Śmigłowiec transportowy CH-47 Chinook z 26 osobami na pokładzie został ostrzelany podczas lądowania. Granat przeciwpancerny trafił go, gdy był już na ziemi. Do zdarzenia doszło w rejonie Ghash w dystrykcie Marwar w prowincji Kunar.

Według źródeł alianckich, w wyniku ostrzału zginął afgański tłumacz, a wśród rannych jest 7 żołnierzy ISAF (kierowane przez Amerykanów International Security Assistance Force) i jeden oficer afgańskiej straży granicznej.

Początkowo talibowie podawali w Internecie, że w wyniku ich ostrzału zginęli wszyscy znajdujący się na pokładzie śmigłowca. Alianci temu zaprzeczyli. Chinook został ostrzelany mimo osłaniania jego lądowania przez żołnierzy ISAF i armii afgańskiej. Trafiony śmigłowiec był jednym z trzech lecących w formacji. Pozostałe dwa odleciały w bezpieczne miejsce.


Drukuj Góra