Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Kontenerowe centrum danych w Warszawie

13 października 2010

W ramach cyklu europejskich pokazów, Emerson Network Power zaprezentował w Warszawie kontenerowe centrum danych, jako gotowe rozwiązanie m.in. dla służb mundurowych.

Serwerownia może być montowana w różnej wielkości kontenerach, również 6-metrowych, które są standardem m.in. dla wojska / Zdjęcie: ENP

Mobilne centrum danych ma zapewniać wsparcie informatyczne zarówno dla dużych przedsiębiorstw, np. banków czy spółek energetycznych, ale również instytucji, odpowiedzialnych za działania kryzysowe.

Infrastruktura zawarta w mobilnym centrum danych integruje rozwiązania Emerson Network Power, od szaf-racków Knurr MiracelPlus przez jednostki zasilaczy Liebert GXT, Liebert PSI i nowe UPS Liebert APM, przez listwy zasilające Liebert MPX, jednostki klimatyzacji precyzyjnej typu Liebert CRV, po rozwiązania służące do monitoringu i zarządzania infrastrukturą Avocent, jak również kompleksowy software.

Zastosowane rozwiązania, w tym ciągły monitoring systemu, awaryjne zasilanie, wydajne systemy przeciwpożarowe, klimatyzacja oraz rozwiązania zmniejszające zużycie energii zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa działania systemu oraz ogranicza koszty.

Według producenta, największą zaletą kontenerowego centrum danych jest możliwość jego niemal błyskawicznego przystosowania do potrzeb klienta. Budowa tradycyjnej, stacjonarnej serwerowni o zbliżonych możliwościach zajmuje kilkanaście miesięcy. Odmiana mobilna może zostać dostarczona w ciągu kilku tygodni.

Naturalnym odbiorcą takich systemów może być wojsko i służby MSWiA. Producent liczy również na zainteresowanie organizatorów Euro 2012, ze względu na konieczność zapewnienia zaplecza IT w czasie imprezy.

Kontener był już prezentowany w krajach Europy zachodniej i północnej. W Polsce został po raz pierwszy pokazany 11 października w Gdyni, by później dwa dni przyjmować zainteresowanych w centrum Warszawy. Jutro znajdzie się w Poznaniu, by później odwiedzić Niemcy i kraje Europy południowej. Półroczny tour zakończy się 14 grudnia w Belgradzie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.