Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

AUSA – Premiera CM901

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 26 października 2010

Colt Defense zaprezentował na wystawie AUSA modułową rodzinę broni strzeleckiej CM901 kalibru 5,56 mm i 7,62 mm.

5,56-mm karabinek Colt CM901 z systemem gazowym z tłokiem i tłoczyskiem, z lufą długości 368 mm

Nowa konstrukcja Colta bazuje na uniwersalnej komorze spustowej do której, bez użycia jakichkolwiek narzędzi, mocowane są monolityczne komory zamkowe z lufami o różnej długości (od 262 mm w odmianie CQB, przez 368 mm do 406 mm w wersji ERC), dostosowane do kalibrów 5,56 mm i 7,62 mm.

Gniazdo magazynka w komorze spustowej mieści standardowo 20-nabojowy magazynek z tworzywa sztucznego Magpul PMAG 20LR do amunicji 7,62 mm x 51, zaś po zastosowaniu dodatkowej wkładki, pozwala na korzystanie z typowych magazynków od M16 do nabojów 5,56 mm x 45.

Co więcej, producent oferuje do swojej broni dla potencjalnych nabywców trzy możliwe systemy gazowe - znane z M16 rozwiązanie doprowadzania gazów do wnętrza suwadła cienką rurką gazową, wykorzystanie systemu z tłokiem i tłoczyskiem APC (Advanced Piston Carbine) oraz rozwiązanie, łączące w sobie cechy powyższych, nazwany AHC (Advanced Hybrid Carbine), w którym gazy odprowadzane są cienką rurką do połowy długości łoża, gdzie znajduje się komora gazowa i układ z tłokiem.

Rodzina broni CM901 - od góry 7,62-mm karabin CM901 CQB z 330-mm lufą, poniżej komora zamkowa tego samego kalibru ERC z 406-mm lufą, pod nią komory zamkowe kalibru 5,56 mm: ERC również z 406-mm lufą, M4 Carbine z lufą długości 368 mm i M4QCB z 262-mm lufą / Zdjęcia: Remigiusz Wilk

Przedstawiciele Colt Defense poinformowali również o zaawansowanych pracach nad 64-nabojowym, czterorzędowym magazynkiem pudełkowym do amunicji 5,56 mm x 45, pasującym do gniazda M16. Prototypy są obecnie intensywnie testowane. Konstrukcja ma zostać wprowadzona na rynek w 2011.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.