Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Koniec głośnych samolotów nad Rosją

Lotnictwo cywilne, 28 października 2010

Rosawiacja ograniczy możliwość latania nad miastami głośnych samolotów poprzedniej generacji. Zakaz będzie dotyczyć m.in. Ił-86 i Tu-154B.

Federalna agencja transportu lotniczego - Rosawiacja zamierza z dniem 1 stycznia 2011 ograniczyć loty samolotów wytwarzających zbyt duży hałas nad miastami i w nocy nad terytorium całej Federacji Rosyjskiej. Poinformował o tym szef Rosawiacji, Aleksandr Nieradko. Odpowiednie rozporządzenie dotarło już do portów lotniczych węzła moskiewskiego. Nieradko przypomniał, że USA i Unia Europejska zabroniły lotów samolotów wytwarzających zbyt duży hałas już w 2002.

26 października ogłoszono, że moskiewskie lotnisko Wnukowo wprowadzi od marca 2011 całkowity zakaz lotów samolotów Tu-134 (typ uznawany za jeden z najgłośniejszych samolotów pasażerskich świata), Tu-154B i Ił-86. Z kolei Tu-154M nie będą mogły operować w godzinach nocnych. Na razie nie poinformowano o podobnych ograniczeniach na lotniskach Domodiedowo i Szeremietiewo.

Ograniczenia nie powinny wpłynąć w zasadniczy sposób na natężenie ruchu na lotnisku Wnukowo. 45% przewozów jest tam realizowanych Boeingami 737, 10% Airbusami 320, a 15% Tu-204.


Drukuj Góra